Ile trwa dostawa PlayStation 5? Sklepy nam odpowiedziały! [25.01.2023] (2023)

Problemy z dostępnością PS5 wciąż się utrzymują. Co więcej, konsola najczęściej sprzedawana jest w rozbudowanych zestawach. Jeśli nadal poszukujecie wymorzonego egzemplarza, to sprawdziliśmy dla was kiedy i gdzie można kupić najnowszy sprzęt od Sony.

Premiera konsol nowej generacji jest zawsze wielkim wydarzeniem dla fanów technologicznej rozrywki. Kolejne nakłady egzemplarzy rozchodzą się w zawrotnym tempie, a końca tego szaleństwa jak na razie nie widać. Przeanalizowaliśmy oferty i skontaktowaliśmy się z najpopularniejszymi sklepami internetowymi, które w swojej ofercie mają najnowszy produkt Sony. Jak się okazuje, dostępność PS5 wciąż jest mocno utrudniona.

 • PS5 drożeje i nic na to nie poradzisz. Sony wprowadza nowe ceny...

Dostępność PS5 w polskich sklepach - oto co wiemy

Przedstawiamy wam uzyskane na temat dostaw informacje, które będą ponownie aktualizowane jak tylko sytuacja w sklepach ulegnie zmianie.

Zobacz również:

 • Gdzie kupić PS5? Najniższe ceny i najlepsze oferty [25.01.2023]
 • PS5 – gdzie kupić konsolę? Kompletna lista sklepów z PlayStation 5 [25.01.2023]
 • PS5 Pro - data premiery, cena, specyfikacja, wygląd. Sprawdź, co już wiemy i co chcielibyśmy zobaczyć [25.01.2023]

Media Expert

PS5 jest obecnie dostępne w sklepie internetowym. W przypadku zamówień dokonanych od poniedziałku do czwartku, sklep zobowiązuje się do wysyłki w następny dzień roboczy.

 • Konsola SONY PlayStation 5 + God Of War Ragnarok - 2999 zł
 • Konsola SONY PlayStation 5 + God Of War Ragnarok + Horizon: Forbidden West - 3199 zł
 • Konsola SONY PlayStation 5 + God Of War Ragnarok + The Last of Us Part I - 3199 zł

Morele

W chwili obecnej PlayStation 5 jest tymczasowo dostępne. Niestety, ceny urządzenia mocno odbiegają od rekomendowanych cen producenta. W przypadku morele.net, dostawa przychodzi zawsze nie wcześniej niż 48h (a nierzadko i później) od momentu opłacenia zamówienia. W przypadku PS5 czas wysyłko może się obecnie wydłużyć do nawet 7 dni.

RTV Euro AGD

Konsola PS5 jest tymczasowo dostępna. Ta popularna sieć sklepów poinformowała nas, by śledzić newsletter i profile w mediach społecznościowych. To właśnie tam pojawią się pierwsze informacje o dostępności konsoli. Wysyłka dostępnych urządzeń odbywa się "na bieżąco", co oznacza, że zakupiony sprzęt najczęściej otrzymacie od 1 do 3 dni roboczych od złożenia zamówienia.

 • Konsola Sony PlayStation 5 (PS5) + God of War Ragnarok + dodatkowy pad (biały) - 3319 zł
 • Konsola Sony PlayStation 5 (PS5) + God of War Ragnarok + Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei - 3449 zł
 • Konsola Sony PlayStation 5 (PS5) + God of War Ragnarok + Horizon Forbidden West - 3598 zł
 • Konsola Sony PlayStation 5 (PS5) + God of War Ragnarok + Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei + Spider-Man Miles Morales - 3819 zł
 • Konsola Sony PlayStation 5 (PS5) + God of War Ragnarok + Uncharted Kolekcja Dziedzictwo Złodziei + dodatkowy pad (biały) - 3828 zł
 • Konsola Sony PlayStation 5 (PS5) + God of War Ragnarok + The Last of Us Part II + dodatkowy pad (szary kamuflaż) - 3755 zł

Nowe PS5 w produkcji, premiera już w 2024 roku. Czy to PS5 Slim? Nie uwierzysz co szykuje Sony

(Video) My Subscriber Drove 11 Hours to Sell Me THIS

Media Markt

Konsola widnieje jako tymczasowo dostępna. Właściciele sieci Media Markt zalecają ciągłe sprawdzanie strony internetowej, gdyż informacje mogą pojawić się tak naprawdę w każdym momencie. Jeśli uda wam się dorwać najnowszą konsolę Sony i zdecydujecie się na transport dzięki firmie kurierskiej, sklep deklaruje nadanie paczki w ciągu 24 godzin.

 • Konsola PlayStation 5 + God of War Ragnarök - 2999 zł
 • Konsola PlayStation 5 + God of War Ragnarök + Marvel’s Spider-Man: Miles Morales - 3149 zł
 • Konsola PlayStation 5 + FIFA 23 + FIFA 23 Ultimate Team + Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei + Sackboy: A Big Adventure - 3249 zł
 • Konsola PlayStation 5 + God of War Ragnarök + dodatkowy kontroler DualSense + Marvel's Spider-Man: Miles Morales - 3299 zł

Avans

Konsola PlayStation 5 jest obecnie niedostępna.

x-kom

Konsola PS5 wciąż jest dostępna w serwisie X-kom.

Amazon.pl

W polskim oddziale największego sklepu na świecie, konsola PS5 jest obecnie niedostępna.

Empik

Konsola PlayStation 5 jest obecnie dostępna.

 • Konsola Playstation 5 + God of War Ragnarok + Spider Man Miles Morales + The Last Of Us Part I - 3399 zł

Neonet

Konsola PlayStation 5 jest obecnie dostępna.

 • Konsola PS5 + God of War Ragnarok - 3199 zł

OleOle

Konsola PlayStation 5 jest obecnie niedostępna. Wysyłka odbywa się najczęściej w następny dzień roboczy po złożeniu zamówienia.

Słowem podsumowania

Ogromne zapotrzebowanie na technologie najnowszej generacji spowodowało, że japoński producent zwiększył jej produkcję. Niestety, niedobory konsol szybko nie miną. Jest to spowodowane m.in. kryzysem technologicznym wywołanym brakiem półprzewodników. Przedstawiciele Sony zasugerowali nawet, że unormowanie się sytuacji nastąpi najwcześniej w drugim kwartale 2022 roku. Mało prawdopodobne jest zatem, aby PS5 pojawiło się na fizycznych sklepowych półkach. Wiele marek zapowiedziało już, że póki co najnowsza konsola od Sony będzie dostępna jedynie w ich sklepach internetowych, więc to one powinny być w tej chwili waszym głównym obiektem zainteresowania. Jeśli zatem zastanawiacie się nad zakupem PS5, to radzimy wam wykorzystać każdą nadającą się okazję bowiem dostępność konsoli wciąż jest mocno ograniczone. Co istotne dotyczy to nie tylko Polski, ale większości rynków na świecie.

(Video) 11-year-old arrested for his pregnant soon-to-be stepmother's murder: 20/20 Oct 19 Pt 1

Aktualizacja 12.01.2021

Z uzyskanych przez nas informacji jasno wynika, że kolejna duża dostawa konsol PlayStation 5 dotrze do sklepów na całym świecie najpóźniej do końca stycznia. Potwierdziły to już niektóre polskie, jak i zagraniczne sklepy. Co więcej, również Sony zapewnia, że nadchodząca dostawa PS5 będzie rekordowa. Miejmy zatem nadzieję, że już w przeciągu najbliższych tygodni, każdy chętny będziemy mógł zdobyć swój wymarzony egzemplarz konsoli. Jeśli zatem rozważaliście zakup PS5 z "drugiej ręki", to warto się jeszcze wstrzymać. Już niebawem otrzymacie możliwość zdobycia konsoli bezpośrednio ze sklepów (bez przepłacania).

Jeśli jednak nie uda się wam zdobyć PS5 w styczniu, to kolejna okazja do zakupu sprzętu powinna nadarzyć się niedługo później. Włodarze Sony przyznali niedawno, że ich celem jest, aby najpóźniej do końca marca rozwiązać problem z dostępnością PS5.

Aktualizacja 26.01.2021

Jeszcze przez jakiś czas możemy zapomnieć o spokojnym zakupie PlayStation 5. Gdy tylko konsola pojawia się na rynku, niemal od razu znika ze sklepów. W dniu wczorajszym i dzisiaj, konsola zawitała do kilku polskich sklepów, w tym Media Markt czy NeoNet, jednak wystarczyło zaledwie kilkadziesiąt minut, a nawet najdroższe zestawy zostały wykupione. Radzimy wam jednak regularnie zaglądać na strony sklepów i ich konta w mediach społecznościowych. Biorąc pod uwagę obecną sytuację z PS5 możemy zapomnieć o dużej dostawie, która zaspokoi popyt na sprzęt Sony. Znacznie bardziej prawdopodobne są częste, jednak mniejsze dostawy do sklepów.

Potwierdza to zresztą samo Sony, która stwierdziło niedawno, że nowe konsole PS5 są niemal na bieżąco wysyłane do sklepów.

Aktualizacja 29.01.2021

Kolejne źródło potwierdza, że problem z dostępnością nowych konsol, w tym PS5, może utrzymać się jeszcze długi czas. Tym razem jest to Lisa Su - CEO firmy AMD, czyli głównego dostawcy podzespołów do konsol dziewiątej generacji. Jej zdaniem, branża nie była przygotowana na tak duży wzrost zainteresowania urządzeniami związanymi z gamingiem. Szczególnie chodzi tu o rynek komputerów osobistych, gier i konsol.

Lisa Su podkreśla, że konieczne jest zwiększenie zdolności produkcyjnych przez wszystkie firmy w branży. Jak jednak zaznacza, nawet to nie pomoże nadrobić powstałych zaległości z "dnia na dzień". Produkcja komponentów i podzespołów, a więc i samych konsol powróci do normalności najwcześniej w drugim półroczy bieżącego roku. Oznacza to, że jeszcze długi czas będziemy musieli "walczyć" o każdy dostępny na rynku egzemplarz PS5. Nadzieją dla fanów PlayStation pozostają regularne mniejsze dostawy, które trafiają do sklepów. Ostatnio konsola pojawiła się w Media Markt czy Neonet, a o nowe egzemplarze cały czas walczą właściciele sklepu X-kom (patrzy wyżej).

Aktualizacja 24.02.2021

Polskie sklepy przyjęły co najmniej kilka strategii wprowadzania PS5 do sprzedaży. Cześć z nich działa nieco bardziej pasywnie i zapewnia, że czeka na dużą dostawą urządzeń. Inne z kolei, jak choćby Neonet, Media Markt czy Media Expert regularnie udostępniają niewielkie "rzuty" PlayStation 5, najczęściej w atrakcyjnych zestawach. Niestety, większość z polskich sprzedawców zrezygnowała już z wcześniejszych ogłoszeń dotyczących wprowadzenia konsol do swoich ofert. Oznacza to, że jeśli chcecie dostać wymarzony egzemplarz PS5 w swoje ręce, to musicie regularnie wyszukiwać konsoli w ofertach sklepów.

W ostatnich tygodniach PS5 coraz częściej gościło w polskich sklepach co może być dobrym prognostykiem na przyszłość. Co więcej, Prezes Sony Interactive Entertainment - Jim Ryan, ujawnił w ostatnim z wywiadów, że jego firma robi co może, aby sprostać wymaganiom rynku i już w marcu możemy spodziewać się kolejnej dużej dostawy konsol.

Aktualizacja 01.04.2021

Sytuacja związana z dostępnością konsol PlayStation 5 na polskim rynku wciąż jest niezwykle trudna. Wszyscy zainteresowani muszą stale monitorować sklepy w poszukiwaniu najlepszych ofert, które błyskawicznie znikają ze sklepów. Pomimo usilnych starań Sony, urządzeń wciąż brakuje na rynku.

(Video) SONY PICTURES CLASSICS 30th ANNIVERSARY 4K BLU RAY SET REVIEW - PART 3 - THE CITY OF LOST CHILDREN

Mało prawdopodobne jest, aby w najbliższych tygodniach sytuacja miała ulec drastycznej poprawie. Promykiem nadziei dla polskich graczy może być fakt, że nasz rynek pomału zaczyna wykazywać pierwsze symptomy nasycenia. W ostatnich tygodniach PS5 coraz częściej pojawiało się w polskich sklepach, szczególnie w takich sieciach jak: Amazon.pl, Media Markt, Media Expert oraz NeoNet. Pozostali dystrybutorzy przyjmują zamówienia w innej formie, albo już od dłuższego czasu w ogóle nie mieli na stanie najnowszych konsol Sony.

Co więcej, wszyscy zainteresowani kupnem nowego sprzętu mają coraz więcej czasu na reakcję (konsole nie znikają już po kilku minutach). Najbardziej kosztowne zestawy (zdobycie samej konsoli wciąż graniczy z cudem) potrafią "zalegać" na cyfrowych półkach nawet kilka godzin.

Aktualizacja 30.04.2021

Sony pochwaliło się ostatnio, że dostarczyło na rynek już ponad 7,8 miliona egzemplarzy konsoli PS5 od dnia jej premiery. Co więcej, tylko w ostatnim kwartale japoński producent wyprodukował 3,3 miliona nowych urządzeń. Niestety, problem w tym, że ogromy popyt na konsole japońskiego producenta sprawil, iż wciąż wielu graczy nie ma szans kupić własnego egzemplarza. Czy sytuacja ta ulegnie poprawie?

Podczas ostatniego sprawozdania finansowego, Hiroki Totoki - dyrektor finansowy Sony, szczerze wyznał, że mało prawdopodobne jest, aby jego firma całkowicie rozwiązała problem z dostawami PS5 do końca bieżącego roku. Dodał on również, że Sony rozważa obecnie różne rozwiązania, aby poradzić sobie z globalnym niedoborem komponentów sprzętowych, w tym potencjalnie zmieniając projekty sprzętu lub pozyskując dodatkowych dostawców.

Niedobór półprzewodników to jeden czynnik, ale są też inne czynniki, które będą miały wpływ na wielkość produkcji. Tak więc, obecnie chcielibyśmy celować w [pobicie - przyp. red.] sprzedaży z drugiego roku [obecności PS4 na rynku - przyp. red.] na poziomie 14,8 mln. - Hiroki Totoki

Co ciekawe, w podobnym tonie wypowiedziała się Amy Hood - dyrektor finansowy Microsoftu, która ujawniła, że problemy z dostępnością konsol Xbox Series X i Series S utrzymają się jeszcze wiele miesięcy.

Jak zatem doskonale widać, nie mamy co liczyć na spokojny zakup konsol nowej generacji w sklepie jeszcze przez wiele długich miesięcy.

Możecie być pewni, że gdy tylko dowiemy się czegoś więcej na temat dostępności konsol PS5 w naszym kraju, to od razu damy wam znać.

Aktualne ceny w sklepach

Ile trwa dostawa PlayStation 5? Sklepy nam odpowiedziały! [25.01.2023] (3)5-portowy koncentrator USB do PS5, rozdzielacz kontrolera dużej prędkości USB...213 złSony PlayStation 5 Cover Plate (nova pink)239 złAlone in the Dark PlayStation 5249 złAlone in the Dark PlayStation 5249 złIle trwa dostawa PlayStation 5? Sklepy nam odpowiedziały! [25.01.2023] (7)Gamepad Sony Playstation 5 DualSense Biały319 złIle trwa dostawa PlayStation 5? Sklepy nam odpowiedziały! [25.01.2023] (8)DualSense Cosmic Red Wireless Controller for Playstation 5 Red342 złIle trwa dostawa PlayStation 5? Sklepy nam odpowiedziały! [25.01.2023] (9)Nauszne Sony PlayStation 5 Pulse 3D Słuchawki bezprzewodowe Szary Camo449 złZewnętrzny dysk twardy HDD do konsoli Sony PlayStation 4 SEAGATE Game Drive for...575 złPlayStation 5 C Chassis + God of War Ragnarök (Kod do pobrania) + Gran Turismo...3 299 złSony PlayStation 5 (PS5) + God of War Ragnarok + Death Stranding Director’s...3 538 zł

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Cheryll Lueilwitz

Last Updated: 01/01/2023

Views: 5642

Rating: 4.3 / 5 (74 voted)

Reviews: 81% of readers found this page helpful

Author information

Name: Cheryll Lueilwitz

Birthday: 1997-12-23

Address: 4653 O'Kon Hill, Lake Juanstad, AR 65469

Phone: +494124489301

Job: Marketing Representative

Hobby: Reading, Ice skating, Foraging, BASE jumping, Hiking, Skateboarding, Kayaking

Introduction: My name is Cheryll Lueilwitz, I am a sparkling, clean, super, lucky, joyous, outstanding, lucky person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.